7. NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lutego 2017 r.

1. We środę (22.02) przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Kościół kładzie szczególny akcent na zadanie strzeżenia i głoszenia przez św. Piotra i jego następców pod natchnieniem Ducha Świętego prawdy Ewangelii. Otoczmy Ojca Świętego naszą gorącą modlitwą, by mógł wypełnić przyjęte zadanie przepowiadania Dobrej Nowiny całemu światu i składania świadectwa o Jezusie Chrystusie jako jedynym Zbawicielu.

2. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

3. Bóg zapłać za złożone ostatnio w kancelarii parafialnej ofiary na rzecz naszej świątyni (400 zł) oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Z tych składek pokrywamy kolejne raty kredytu oraz spłacamy codzienne zobowiązania związane z funkcjonowaniem parafii. Zimą największe koszty związane są z ogrzewaniem kościoła. Gromadzimy również pieniądze na zapłatę za kolejny witraż, który po renowacji wróci na przełomie maja i czerwca. Warto pamiętać, że nasza troska o materialne dobro parafii jest jedną z form wypełnienia piątego przykazania kościelnego.

4. Wydział Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie zaprasza 2-3 marca 2017 r. na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. Pielgrzymce towarzyszy hasło: Idźcie i głoście. Prosimy, by to zaproszenie przyjęli z otwartymi sercami przede wszystkim tegoroczni Maturzyści, ale także ich Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy!

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza w następną niedzielę o godz. 14.30 na spotkanie zatytułowane: Kazachstan. Nasza opowieść. Bogatą historię i teraźniejszość tego odległego, ale bardzo ważnego dla Polaków kraju przedstawią: dr Łukasz Lubicz Łapiński, Bartłomiej Latos, dr Joanna Omieciuch i dr Zofia Trancygier-Koczuk.

6. Przypominamy jeszcze raz, że w dniach 18-27 kwietnia 2017 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się i odsyłamy do ks. Mariusza Szymanika (kom. 535031030). Szczegóły dostępne są na naszej stronie parafialnej.