6. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lutego 2017 r.

1. W Światowym Dniu Chorego (11.02) była sprawowana Msza św. za chorych, a także udzielono chętnym sakramentu Namaszczenia Chorych. Dar ten przyjęły 63 osoby.

2. We wtorek (14.02) przypada świętośw. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. We czwartek po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka – jak zawsze 16. dnia miesiąca – podejmuje czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II. Serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji.

4. Wczoraj zamontowano kolejny witraż po renowacji. Należność (25.500 zł) została uregulowana z ofiar kolędowych. Na przełomie maja i czerwca powinien wrócić kolejny witraż. W przyszłą niedzielę – tak jak w przedostatnią niedzielę każdego miesiąca – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace renowacyjne i na spłatę kolejnych rat kredytu.

5. Cieszymy się z inicjatywy mieszkańców Gut, którzy podjęli się odnowienia kapliczek i figur Matki Bożej i św. Rocha. Na ten cel przeznaczono ok. 3.500 zł. Bóg zapłać!

6. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na uzupełnienie kwoty potrzebnej do zakupu aparatu do drenażu limfatycznego dla pacjentów z chorobami układu chłonnego. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy dar!

7. Przypominamy, że w dniach 18-27 kwietnia 2017 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Szczegółowy program dostępny jest na tablicy ogłoszeń. Orientacyjna cena: 1.800 zł + kieszonkowe. Opiekę duchową będzie sprawował ks. Mariusz Szymanik. Ks. Mariusz przyjmuje również zgłoszenia (kom. 535031030).

8. Siostry Albertynki z Jabłonny Lackiej zapraszają wiernych na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo ich świętego Założyciela. W tym roku, który jest rokiem św. Brata Alberta, od lutego do listopada włącznie – każdego 17. dnia miesiąca – w kaplicy Sióstr lub w kościele parafialnym będą sprawowane Msze św. z udziałem chętnych wiernych. Każdego dnia można będzie zgłaszać intencje, w których sprawowana będzie Eucharystia, a Siostry dodatkowo obejmą wszystkie te sprawy modlitwą różańcową. Program spotkań uwidoczniony jest na plakacie na tablicy ogłoszeń.