34. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2016 r.

1. Dzisiaj na każdej Mszy św. dokonuje się Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po Sumie przed Najśw. Sakramentem odmówimy też Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie zyskujemy odpust zupełny.

2. We wtorek wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki i chórów kościelnych. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji P. Organisty i naszych Chórzystów.

3. W piątek – we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – przypada święto patronalne kolejarzy. Zapraszamy naszych Parafian – kolejarzy na Mszę św. o 17.00.

4. Następna niedziela jest 1. niedzielą Adwentu. Prosimy, by dzieci - wzorem ubiegłych lat - przygotowały lampiony (jak najpiękniejsze!), z którymi będą przychodzić na Roraty.

5. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

6. Od następnej niedzieli będą dostępne świece na stół wigilijny – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Caritas organizuje akcję Od serca. Dzisiaj zostaną rozdane ekologiczne torby, do których można będzie włożyć żywność i środki czystości. Przyniesiemy je do kościoła w następną niedzielę. Zawartość w połowie trafi do Caritas diecezjalnej, w połowie zaś zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin w naszej parafii.

8. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki (od godz. 9.00):

- poniedziałek - Trzciniec Mały i Trzciniec Duży,

- wtorek          - Telaki – kolonie,

- środa             - Telaki – wieś,

- czwartek       - Łomna i Zaleś,

- piątek            - Stary Ratyniec i Nowy Ratyniec,

- sobota           - Nowa Wieś i Grądy.

9. Bóg zapłać za składki na rzecz naszej świątyni: Nowa Wieś – 240 zł, w kancelarii parafialnej – 100 zł. Dziękujemy też za ofiary na ten cel złożone dzisiaj na tacę. Ofiary na Seminarium (zbiórka jesienna): Kosów-Sitne – 270 zł, Nowa Wieś – 110 zł.

10. W imieniu Organizatorów Balu Charytatywnego dziękujemy wszystkim sponsorom i uczestnikom. Dochód przeznaczony jest na doposażenie gminnego przedszkola. Dodatkowo w przyszłą niedzielę przed kościołem dzieci będą zbierać ofiary na zakup aparatu do drenażu limfatycznego – do gabinetu rehabilitacyjnego w Kosowie Lackim.

11. W następną niedzielę o godz. 15.30 w M-GOK odbędzie się prezentacja książki Żydzi Kosowa Lackiego. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

12. W dniach 18-27.04.2017 r. planowana jest pielgrzymka do Włoch. Organizatorem jest Stowarzyszenie Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania w Białymstoku. Koszt – 1.800 zł. Bliższe informacje i program u Ks. Mariusza Szymanika.

13. W minionym tygodniu liczba odwiedzin naszej internetowej strony parafialnej przekroczyła 50.000!