28. NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2016 r.

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwo adoracyjne, zwane czterdziestogodzinnym. Przewodniczy mu ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny naszego Seminarium. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najśw. Sakramentu będzie o 8.00, a Msze św. z naukami o godz. 9.00, 11.00 i 17.00; wtedy też będzie okazja do spowiedzi. Czuwajmy przy Panu Jezusie Eucharystycznym! Program dni skupienia jest na tablicy ogłoszeń. Ze względu na Msze św. pogrzebowe adoracja będzie przerwana w poniedziałek w godz. 13.30-14.45 i 16.00-16.45. We wtorek złożymy na tacę nasze ofiary jako podziękowanie Księdzu Dariuszowi.

2. Dzisiaj jest Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: Jan Paweł II – bądźcie świadkami Miłosierdzia. W duchu nauki Ojca Świętegopo Mszach św. złożymy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać! Zapraszamy w przyszłą niedzielę (16.10) do wspólnej modlitwy dziękczynnej w 38. r. wyboru św. Jana Pawła II.

3. We czwartek (13.10) będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 17.00, a po niej procesja różańcowa. Zabierzmy ze sobą lampiony!

4. W piątek (14.10) - Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego za naszych nauczycieli, wychowawców i katechetów.

5. W kancelarii parafialnej można składać kartki wypominkowe (ofiara jak na Mszę św.). W intencji naszych zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (wieczorem); imiona zmarłych przez cały listopad włączamy w modlitwę różańcową.

6. W ramach corocznej akcji Caritas rozprowadzamy znicze nagrobne (po 5 zł). Dochód, jak zawsze, przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.

7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni: Nowy Ratyniec – 2.640 zł, ul. Kolejowa, Towarowa i przyległe – 1.030 zł, ul. Pańska – 200 zł, w kancelarii parafialnej – 350 zł. Na Wyższe Seminarium Duchowne (zbiórka jesienna): Guty – 350 zł. Na kwiaty: Zawady – 150 zł, Nowy Ratyniec – 300 zł, Stary Ratyniec – 170 zł.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Agnieszce Ogrzewale i Pawłowi Domańskiemu – za ofiarę na kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Organizowana jest akcja zbiórki krwi dla chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną dwuletniego Szymona Pisarka z Nowej Wsi. Wszystkich, którzy zechcą odpowiedzieć na prośbę o ten dar, zapraszamy w sobotę 15 października na plac przy M-GOK. Od 10.00 do 15.00 będzie tam czekał krwiobus. Prosimy o to w imieniu Rodziców i Przyjaciół.

10. 15 października od godz. 11.00 na Jasnej Górze dokona się Wielka Pokuta – spotkanie modlitewne organizowane jako akt skruchy i żalu całego Narodu za niezliczone grzechy popełnione w ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza za ciężki grzech tzw. aborcji, za coraz liczniejsze rozwody, nieczystość, za powszechną złość i zawiść. Nie da się tych problemów rozwiązać bez Bożego Miłosierdzia. Warunkiem niezbędnym jest pokuta. Zapraszamy wszystkich w imieniu Organizatorów! Szczegóły na www.wielkapokuta.pl.