26. NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2016 r.

1. We czwartek (29.09) - święto św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała. W swoich modlitwach powierzajmy się opiece tych wielkich Patronów Kościoła.

2. W sobotę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwo będzie sprawowane codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedziele natomiast - po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w szczególny zaś sposób dzieci i młodzież! Jeśli niemożliwe będzie dotarcie do kościoła, odmawiajmy różaniec we wspólnocie rodzinnej.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W I niedzielę października – po Mszy św. o 10.00 – adoracja i procesja eucharystyczna.

4. W następną niedzielę (02.10) - na Mszy św. o 10.00 - uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po nabożeństwie różańcowym, czyli ok. godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na dzieła miłosierdzia Caritas.

6. Spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w tym miesiącu wyjątkowo we czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na październik:

- o zażegnanie konfliktów wojennych na świecie, szczególnie w Syrii i na Ukrainie,

- o wspieranie modlitwą i dziełami miłosierdzia pracujących na misjach,

- o wytrwanie dla powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszej świątyni: Nowa Wieś – 950 zł, Stara Maliszewa – 1.100 zł, Chruszczewka (IV cz.) – 340 zł (razem 2.390 zł), w kancelarii parafialnej – 550 zł.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach zbiórki jesiennej na WSD: w kancelarii – 40 zł.

10.Od 1 października Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.

11. 8 października organizowana jest pielgrzymka członków Kółek Różańcowych i Wspólnot Maryjnych do Drohiczyna na diecezjalne dziękczynienie w Roku Miłosierdzia Bożego. Zapisać się można do 01.10.2016 r. u P. Marii Zalewskiej, P. Dariusza Szymańczuka lub w kancelarii parafialnej. Początek spotkania o 16.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim.