16. NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lipca 2016 r.

1. Od 20 do 25 lipca będziemy przeżywać Dni Młodzieży w diecezji. Szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń i w Internecie (link: http://drohiczynska.pl/plan-sdm-tydzien-w-diecezji-drohiczynskiej/. W ramach parafii włączamy się w ten radosny czas poprzez naszą modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka i młodzieży (aż do zakończenia ŚDM – 31 lipca). Zapraszamy szczególnie na adorację Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00.

2. W następną niedzielę (24.07) uprzedzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących i po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. W związku z dniem św. Krzysztofa organizowana jest corocznie akcja zbierania funduszy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Istotą tej akcji jest podziękowanie Panu Bogu za bezpiecznie przejechaną drogę w formie materialnej ofiary: grosz za kilometr. Będziemy zbierać do puszek dobrowolne datki od kierowców i pasażerów.

3. W tym tygodniu obchodzimy: wspomnienie bł. Czesława, prezbitera (20.07), święto św. Marii Magdaleny (22.07), święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy (23.07).

4. Akcja Katolicka już dzisiaj zapowiada, że tradycyjna pielgrzymka piesza na odpust św. Anny do Prostyni wyruszy w niedzielę 31.07 o godz. 6.00 z kościoła parafialnego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na uroczystość odpustową.

5. Zachęcamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę, wędrującej w tym roku pod hasłem Nowe życie w Chrystusie. Zapisać się będzie można po następnej niedzieli w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. W naszej kancelarii parafialnej będziemy przyjmować zgłoszenia pielgrzymów duchowych, czyli tych wszystkich, którzy ze względu na wiek, chorobę lub zajęcia nie mogą fizycznie podążać do Częstochowy.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni: Jakubiki – 2.350 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 700 zł. Z zebranych składek w minioną środę została przekazana brakująca kwota za drugi witraż. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Annie Pogorzelskiej i Danielowi Ratajczykowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.