15. NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj przypada 22. r. konsekracji biskupiej Ks. Bpa Seniora Antoniego P. Dydycza. Módlmy się gorąco o pomoc Ducha Świętego w Jego pasterskim posługiwaniu.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zostaną one przekazane do dyspozycji Księdza Biskupa Ordynariusza na potrzeby diecezjalne.

3. W poniedziałek (11.07) – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

4. We środę (13.07) będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na procesję różańcową. Pragniemy wraz z Matką Bożą ratować dusze przed potępieniem. Zabierzmy ze sobą lampiony – znak Chrystusa – światłości świata.

5. W sobotę (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Boskiej Szkaplerznej. Tego dnia – jak zawsze 16. dnia miesiąca – po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont naszej świątyni: Chruszczewka – 750 zł, Telaki – 4.730 zł, w kancelarii parafialnej złożono 600 zł, ofiara indywidualna – 5.000 zł.

7. Są jeszcze kalendarze ścienne wydane przez drohiczyńskie Seminarium na 2017 rok, ukazujące Świętych i Błogosławionych Diecezji Drohiczyńskiej. Zachęcamy Parafian i Gości do nabycia kalendarza (5 zł/egz.).

8. Już niedługo rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Na plakacie są podane szczegóły Tygodnia w Diecezji Drohiczyńskiej. Zachęcamy do zapoznania się z programem i ewentualnego uczestnictwa w którymś z proponowanych wydarzeń. Szczegóły dotyczące naszej parafii podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji uczestników tego wielkiego spotkania młodych z Ojcem Świętym.

9. Młodzież i dorosłych Parafian prosimy o rozważenie uczestnictwa w XXVI Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę. W najbliższym czasie poinformujemy o miejscu i sposobie zapisywania się na pielgrzymkę.

10. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają w sobotę (16.07) o 15.00 na plac przy M-GOK na Festiwal Różnorodności Kulturowej Mazowsza i Podlasia Byli wśród nas. Spotkanie poprzedzone zostanie warsztatami kulturowymi (o 11.00 na sali widowiskowej). O 15.00 rozpoczną się prezentacje muzyczne pieśni żydowskich i romskich, później będzie przedstawienie teatru amatorskiego, warsztaty kulinarne i inne atrakcje. Szczegóły na plakacie.

11. Organizatorzy Kolarskiego Ogólnopolskiego Wyścigu Masters informują, że w sobotę (14.30 – 16.30) i niedzielę (11.00 – 13.30) m.in. przez Kosów Lacki, Telaki i Olszew będzie przejeżdżać kolumna wyścigu, poprzedzona wozem strażackim jadącym na sygnale. Dostosujmy się do poleceń służb porządkowych i zachowajmy szczególną ostrożność. Pełna treść komunikatu dostępna jest na tablicy ogłoszeń.