13. NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2016 r.

1. We środę (29.06) - odpust Św. Apostołów Piotra i Pawła. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Tego dnia obchodzimy 58. r. święceń kapłańskich Ś.P. ks. prał. Stanisława Kurka. Wszyscy kapłani pracujący w parafii będą dziękować za dar kapłaństwa, w którym uczestniczą. Po Mszy św.: Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy, by mimo wakacji dzieci zaangażowały się w procesję! Ofiary składane na tacę (tzw. świętopietrze) zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Świętego.

2. We czwartek – zakończenie nabożeństwa czerwcowego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu: we czwartek Godzina święta o 17.00 (według przepisów ma być ona odprawiana przed I piątkiem miesiąca), I piątek i I sobota (nabożeństwo rano o 7.30). W kaplicach w czasie wakacji nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się przed Najśw. Sakramentem, a następnie pójdziemy w procesji eucharystycznej.

4. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na lipiec:

- o bezpieczeństwo i obfite duchowe owoce dla uczestników Światowych Dni Młodzieży,

- o zaprzestanie prześladowania chrześcijan,

- o łaskę zdrowia i siły dla pracujących w rolnictwie.

5. W niedzielę 10 lipca będzie uroczysty chrzest dzieci. Prosimy o zgłoszenia.

6. W czasie wakacji Msze św. w niedziele i dni powszednie według stałego porządku. Kancelaria jest czynna jak zwykle: w dni powszednie od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45 oraz bezpośrednio po nabożeństwie wieczornym. Załatwianie spraw związanych z małżeństwem proszę zawsze wcześniej uzgodnić z księdzem.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Ewelinie Maliszewskiej i Piotrowi Dmowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe w naszej świątyni. Z poprzedniej zbiórki do 18 czerwca złożono jeszcze 900 zł. Z nowo ogłoszonej zbiórki: Tosie – 2.550 zł, w kancelarii parafialnej – 400 zł. Wczoraj został zamontowany po renowacji drugi witraż w prezbiterium. Koszt naprawy – 46.500 zł. Suma ta w 1/3 została uregulowana. Następne witraże wrócą we wrześniu.