12. NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2016 r.

1. W piątek (24.06) przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ze względu na uroczystość nie obowiązują tego dnia przepisy postne.

2. 20 czerwca obchodzony jest w Kościele w Polsce jako Dzień Uchodźcy.

3. We czwartek (23.06) obchodzimy Dzień Ojca. Polecajmy Ojcu niebieskiemu naszych ojców - żyjących i zmarłych.

4. We środę – po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

5. W piątek (24.06) - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 8.30.

6. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Przedmiotem narady był problem sfinansowania bieżących prac nad renowacją witraży oraz spłaty zadłużenia powstałego przy wykonywaniu naprawy okien w naszym kościele parafialnym. Kredyt zaciągnięty w Banku Spółdzielczym spłacamy z bieżących składek na tacę. Musimy jednak liczyć się z tym, że ostatecznie nie otrzymamy dofinansowania z projektu, jaki składaliśmy. Zabiegamy o to, by pozyskać z innych źródeł przynajmniej część pieniędzy na renowację witraży, a także szukamy możliwości zdobycia funduszy na prace już przeprowadzone. Pilna jest natomiast spłata pożyczek od indywidualnych osób. W związku z tym prosimy, by – podobnie jak w ubiegłym roku – każda rodzina przeznaczyła 150 zł na ten cel. Jest to oczywiście konieczne minimum, a zawsze można ofiarować więcej. Prosimy o zebranie składki naszych Radnych parafialnych oraz Państwa Sołtysów. Można będzie również złożyć ją w kancelarii parafialnej. Wszelkie pytania lub wątpliwości prosimy kierować do ks. Proboszcza. Na razie nie planujemy innych prac – aż do momentu uregulowania wspomnianych kwestii.