11. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 czerwca 2016 r.

1. Dzisiaj włączamy się w dziękczynienie za dar wolności i wszelkie łaski, jakich jako naród doznajemy przez wieki od Pana Boga. Do modlitwy za Ojczyznę dodajemy też ofiarę składaną do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Jutro (13.06) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i procesję różańcową z lampionami.

3. Również jutro w Drohiczynie (o 12.00) uroczystość odpustowa oraz imieniny Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Módlmy się za dostojnego Solenizanta.

4. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie w naszej parafii 25-lecia Diecezji Drohiczyńskiej, 17. r. wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie oraz Dnia Podlasia. Szczególne podziękowania należą się osobom, które w ubiegłą niedzielę przy plebanii użyczyły nam swoich talentów artystycznych i ks. Marcinowi, animującemu tę część uroczystości. Wdzięczni jesteśmy Paniom, które przygotowywały poczęstunek, a także obsłudze grilla. Dziękujemy wspólnotom Maryjnym za ich modlitewny wkład w obchód tych ważnych wydarzeń poprzez środową adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy też wiernym uczestniczącym w diecezjalnych uroczystościach w piątek – 10 czerwca.

5. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły wczoraj w spotkaniu dekanalnym w Łazówku. Dziękujemy P. Burmistrzowi za udostępnienie autokaru, a ks. Mariuszowi i wszystkim opiekunom za zorganizowanie wyjazdu i towarzyszenie dzieciom w ich pielgrzymowaniu.

6. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę wolontariusze Caritas zebrali na tworzący się Dom Dziecka w Wyrozębach 2.200 zł. Bóg zapłać za ofiary!

7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w przyszłą niedzielę (19.06) o godz. 15.00 na XVII Powiatowe Prezentacje Kultury Podlaskiej Młodzi Twórcy i Tradycje.