9. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 22 maja 2016 r.

1. Dzisiaj – w uroczystość Najświętszej Trójcy – można jeszcze spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę I Komunii św., jaka stała się udziałem Dzieci z kl. III. Mamy czterdzieścioro dwoje szczęśliwców, do których serc przyszedł dziś po raz pierwszy Jezus Eucharystyczny. Bóg zapłać ks. Karolowi i ks. Mariuszowi oraz Paniom Katechetkom za duchowe i zewnętrzne przygotowanie dzieci. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za niemal codzienny udział w kształtowaniu ich umysłów. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i oprawę liturgiczną – P. Kościelnemu, P. Organiście, naszym Ministrantom. Niech Pan Bóg wynagrodzi zwłaszcza Rodzicom, angażującym się wraz ze swoimi Pociechami w aktywne oczekiwanie na spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy też za dar ołtarza. Niech Jezus obecny zawsze w Komunii św. będzie dla nas wszystkich mocą do dobrego i świętego życia chrześcijańskiego! Do soboty włącznie Dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorną (we czwartek wyjątkowo na 10.00!) – jest to ich Biały Tydzień.

3. We czwartek (26.05) - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tylko w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja po Mszy św. o 10.00. Odpust zupełny za udział w śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem. Prosimy o przygotowanie ołtarzyków: I – przy kapliczce św. Jana Nepomucena – rodziców dzieci pierwszokomunjnych; II - przy kapliczce Trójcy Świętej - mieszkańców ulic:  Małkińskiej, Mostowej, Piaskowej i Leśnej oraz części ul. Nowej; III - przy krzyżu obok Urzędu Gminy - mieszkańców ulic: Szkolnej, Kolejowej, Towarowej, Polnej i części ul. Nowej; IV - przy organistówce - mieszkańców ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej. Prosimy o włączenie się w prace dekoracyjne! Do udziału w procesji zapraszamy dzieci – szczególnie z kl. III. W oktawie Bożego Ciała codziennie - po Mszy św. wieczornej - Nieszpory o Najśw. Sakramencie i procesja eucharystyczna.

4. We środę – w 22. r. śmierci pierwszego biskupa drohiczyńskiego, ks. Biskupa Władysława Jędruszuka – będziemy się modlić o świętość życia kapłanów. Tego dnia przypada również 2. rocznica ingresu do drohiczyńskiej katedry naszego Ordynariusza – Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w jego intencji.

5. Wczoraj w katedrze 51 chłopców zostało pobłogosławionych do sprawowania posługi lektora. W tym gronie było dwóch naszych Parafian: Jakub Moch i Adam Wojtkowski. Módlmy się za nich, by godnie sprawowali posłannictwo czytania Słowa Bożego.

6. We środę po nabożeństwie majowym spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

7. We czwartek (26.05) przypada Dzień Matki. Matce Bożej polecimy swoje Mamy (żyjące i zmarłe) i wszystkie kobiety, które Bóg zechciał obdarzyć tym wyjątkowym powołaniem.

8. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace związane z renowacją okien w naszej świątyni – teraz na naprawę witraży i spłatę naszych zobowiązań. Liczymy bardzo na pomoc dawnych Parafian i Gości!

9. Jeszcze do jutra u P. M. Zalewskiej lub P. K. Marczak można zgłosić się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Do środy można zapisać się u P. M. Zalewskiej lub P. D. Szymańczuka na Pielgrzymkę członków Żywego Różańca oraz Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę.

10. Do 31.05 można zgłosić uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Szczegóły na stronie www.mlodziez.drohiczynska.pl, lub pod numerem telefonu 85/6557755.