5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 kwietnia 2016 r.

1. W poniedziałek (25.04) w liturgii obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

2. W piątek (29.04) obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Tego dnia przypada również święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną – weźmy liczny i aktywny udział w procesji eucharystycznej. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wsi oraz stowarzyszeń kościelnych do niesienia własnych chorągwi. Prosimy również o udział dzieci i młodzieży.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Litania śpiewana będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Sumie.

5. 1 maja wspominamy św. Józefa, Rzemieślnika. Tego dnia modlimy się szczególnie za wszystkich pracujących.

6. We środę - po Mszy św. wieczornej - spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

7. W następną niedzielę będą zbierane na tacę ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Przyjedzie do Kosowa Lackiego dk. Wojciech Łuszczyński , by razem z nami się modlić i głosić Słowo Boże. Prosimy o hojność!

8. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2017 rok, ukazujący Świętych i Błogosławionych Diecezji Drohiczyńskiej. Zachęcamy do nabycia kalendarza – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

9. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza 1 maja 2016 r. na godz. 16.00 na Mszę św. sprawowaną w int. muzyków i pieśniarzy ludowych, a następnie na prezentacje kapel i muzyków indywidualnych na scenie plenerowej przy M-GOK.

10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 16 maja 2016 r. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2016-2020. Takie dokumenty będzie można złożyć także do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście – w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prezes Agencji tą drogą zachęca rolników do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełniejsze wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych.

11. Dzisiaj w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbywa się doroczny Jarmark św. Wojciecha. Od 10.00 do 18.00 można odwiedzić liczne stoiska z rękodziełem i roślinami ozdobnymi; można też zobaczyć atrakcyjne pokazy oraz występy dzieci i młodzieży. Organizatorzy serdecznie zapraszają.