3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 kwietnia 2016 r.

1. Od dzisiaj do soboty (10-16.04) trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem przewodnim są słowa: Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa (por. Dz 19, 5). Zadbajmy szczególnie w tym czasie o codzienną lekturę Pisma św. – chociażby był to tylko maleńki jego fragment. Zapraszamy na codzienną Mszę św. wieczorną, kiedy to stale podejmujemy rozważanie nad czytanym Słowem Bożym.

2. Za tydzień – w niedzielę Dobrego Pasterza (17.04) – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej.

3. W sobotę (16.04) - po Mszy św. wieczornej - Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II.

4. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Karolinie Guzik i Piotrowi Pogorzelskiemu oraz Agnieszce Jakubik i Arturowi Biegajowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

5. Wczoraj zamontowano w prezbiterium jeden z witraży – po koniecznej naprawie i oczyszczeniu. Pozostałe będą sukcesywnie wracać prawdopodobnie do końca roku kalendarzowego. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na tacę na pokrycie kosztów wykonanych prac.

6. Pamiętajmy o 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za wszystkich, którzy wtedy stracili życie i za całą naszą ukochaną Ojczyznę!