5. NIEDZIELA ZWYKŁA

7 lutego 2016 r.

1. Od dzisiaj do soboty trwa 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło Nie dajcie się zniewolić! Do końca naszych dni żyjmy jako ludzie trzeźwi. Prosimy też o dar całkowitej abstynencji zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

2. Środą Popielcową (10.02) rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu, podobnie jak w Wielki Piątek, obowiązuje post ilościowy, czyli zarówno powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, jak też przyjęcie tylko jednego posiłku do syta (można w niewielkich ilościach spożyć dwa inne posiłki). Obowiązek takiego postu dotyczy osób od 18. do 60. roku życia. Inne osoby mogą pościć dobrowolnie. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje natomiast do końca życia w każdy piątek (chyba że przypada wtedy uroczystość) oraz w Środę Popielcową i Wielki Piątek (tradycyjnie także w Wigilię Bożego Narodzenia). Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. Rekolekcje wielkopostne przewidziane są na 18-20 marca (przed Niedzielą Palmową). Zaplanujmy sobie już teraz czas na pełne przeżycie tych ćwiczeń duchowych. Nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane w kościele w następującym porządku:

- Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie),

- Gorzkie żale we środę o 16.40 i w niedzielę po sumie.

Zapraszamy do gorliwego i jak najliczniejszego udziału w tych pobożnych praktykach również w kaplicach, a nawet w domach prywatnych. Przypominamy, że z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny. Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. We czwartek (11.02) wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian na nabożeństwo o 15.00. W Godzinie Miłosierdzia pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Udzielimy również sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy o ułatwienie dotarcia do kościoła wszystkim osobom, które nie dysponują własnym środkiem transportu. Do obłożnie chorych dotrzemy z posługą kapłańską bezpośrednio przed Wielkanocą.

5. W przyszłą niedzielę (14.02) przypada świętośw. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej na remont okien: 550 zł.

7. Organizatorzy wczorajszego Balu Charytatywnego dziękują wszystkim Darczyńcom.W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na zakup dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z takiej pomocy.