4. NIEDZIELA ZWYKŁA

31 stycznia 2016 r.

1. We wtorek (02.02) - Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 17.00, w Rytelach-Wszołkach o 9.00, a w Chruszczewce o 15.30. Błogosławieństwo świec na wszystkich mszach. Kończymy czas śpiewania kolęd.

2. 2 lutego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będzie to również oficjalne zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Módlmy się o powołania do zakonów męskich i żeńskich. Ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby wspólnot kontemplacyjnych (Sióstr Benedyktynek w Drohiczynie i Sióstr Klarysek w Hajnówce).

3. We środę (03.02) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo poświęconymi świecami – tzw. błażejkami.

4. W piątek (05.02) wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy we czwartek od 16.00 do 17.00 na Godzinę Świętą, a w sobotę na Mszę św. o 7.30 – na wspólną modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej (po Mszy św. wieczornej nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu i Litanii do NMP – nabożeństwa pierwszosobotnie będą odtąd odprawiane tylko rano). Ze względu na ferie od środy do soboty będzie mniej księży, nie odkładajmy więc spowiedzi na piątek, skorzystajmy z niej w najbliższych dniach!

6. W następną niedzielę o godz. 9.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków Kółek Różańcowych i wspólnot maryjnych. Po Sumie, jak w każdą I niedzielę miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę (07.02) na Mszy św. o godz. 10.00 przewidziane jest udzielanie sakramentu Chrztu Świętego. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 17.40). Następny termin chrztu to Wielkanoc (Wigilia Paschalna lub I dzień świąt). W razie potrzeby możliwe będzie wcześniejsze udzielenie tego sakramentu.

8. We czwartek (04.02) po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

9. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na luty:

- o wytrwanie dla powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego,

- o przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła i Ewangelii,

- o dobre owoce zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

10. 5 lutego przy M-GOK odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły dotyczące wieku zaproszonych osób oraz sposobu rejestracji dostępne są na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie www.mammo.pl.