3. NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2016 r.

1. Jutro kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W osobistej modlitwie pamiętajmy stale o tej trudnej, ale jakże ważnej sprawie!

2. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

3. Najbliższy termin katechez przedmałżeńskich: I seria – 27-28 lutego i 12-13 marca; II seria – 16-17 i 23-24 kwietnia 2016 roku. Spotkania odbywają się w Zembrowie. Początek zawsze o godz. 8.30. Kontakt z ks. Piotrem Arbaszewskim można nawiązać telefonicznie (693-802-204) lub przez pocztę elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. Bóg zapłać za ofiary na nasze remonty składane w kancelarii parafialnej – 100 zł. Bóg zapłać również za ofiary na ten cel złożone dzisiaj na tacę.

5. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy z wielką serdecznością przyjęli kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej. Z naszych obliczeń wynika, że na terenie parafii przebywa ok. 4.700 osób (zameldowanych jest ponad 5.500!). Dotarliśmy do około 1.400 rodzin oraz do  niektórych miejsc pracy. Modlitwą i serdeczną pamięcią objęliśmy osoby, które ze względu na chorobę lub podeszły wiek spędzają zimę u swoich bliskich poza parafią. Zdarza się sporadycznie, że z jakiegoś powodu drzwi są stale zamknięte. Przypominamy, wiedząc o trudnej sytuacji materialnej niektórych rodzin, że nigdy nie uzależniamy odwiedzin duszpasterskich od złożenia ofiary. Modlimy się gorąco za osoby uzależnione od alkoholu, poróżnione ze sobą, szczególnie zaś za małżeństwa zagrożone rozpadem. Niestety, są takie w naszej parafii... Zapraszamy do uregulowania spraw małżeńskich te osoby, które nie mają formalnych przeszkód i obiecujemy im wszelką pomoc. Okazuje się, że są w naszej parafii kilkuletnie nieochrzczone dzieci! Apelujemy do rodziców, by jak najszybciej zgłosili się do kancelarii parafialnej, by dzieci nie pozostawały dłużej bez łaski uświęcającej. Może trzeba będzie przy tej okazji załatwić jeszcze inne problemy rodzinne... Obok pełnych rodzin jest coraz więcej samotnych osób i domów, gdzie są tylko starzy, schorowani ludzie, potrzebujący nieraz stałej opieki. Ze złożonych po kolędzie ofiar - po odliczeniu wszystkich zobowiązań - na potrzeby parafii zebraliśmy ok. 67.000 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!