1. NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2015 r.

1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Roraty - w każdą środę i sobotę o godz. 6.45, a we czwartki o godz. 17.00. Przed III niedzielą Adwentu - od 11 do 13 grudnia - przeżyjemy nasze parafialne rekolekcje.

2. Dziękujemy SS. Urszulankom za wspólną modlitwę i ukazanie charyzmatu wspólnoty.

3. Jutro kończymy wspólny Różaniec za zmarłych.Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Różaniec codziennie - od grudnia do września - na pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci (jeśli będą zgłoszenia). Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej.

5.Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie – adoracja Najśw. Sakramentu.Członków wspólnot maryjnych zapraszamy na 9.30 do kościoła na konferencję.

6. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek zachęcamy do udziału w Godzinie Świętej (od 16.00 do 17.00).

7. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na grudzień:

- o chleb i dach nad głową dla potrzebujących,

- o dar pojednania dla zwaśnionych w naszych rodzinach, sąsiedztwie oraz między narodami,

- o jak najgłębsze przeżycie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

9. W najbliższą niedzielę (06.12) będą zbierane do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Prosimy o zgłaszanie chorych, których mamy odwiedzić z sakramentami. Podajemy: imię i nazwisko chorego, jego wiek i adres. Wizytę planujemy na 14 grudnia (poniedziałek).

11. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak co roku są do nabycia świece na stół wigilijny: duże - po 15 zł, średnie - 10 zł, małe - 5 zł.

12. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach:

- poniedziałek - Nowa Wieś i Grądy,

- wtorek          - ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa,

- środa             - ul. Polna i Gutowska i Boczna,

- czwartek       - ul. Nowa,

- piątek            - ul. Kościelna, Leśna, Piaskowa, Małkińska i Parkowa,

- sobota           - ul. Młynarska.

13. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Trzciniec Mały – 180 zł. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni: rodzina PP. Jakubaszków z Kosowa Lackiego – 5.000 zł, złożone w kancelarii parafialnej – 1.200 zł.

14. Caritas organizuje akcję Od serca, której celem jest zgromadzenie środków na wsparcie ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę zostaną rozdane ekologiczne torby, do których można będzie włożyć żywność i środki czystości. Przyniesiemy je do kościoła w niedzielę 13.12. Zawartość w połowie trafi do Caritas diecezjalnej, w połowie zaś zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek dla rodzin w naszej parafii. Włączamy się w ten wymierny sposób w rozpoczynający się 8 grudnia Rok Miłosierdzia.

15. 6 grudnia po Mszy o 12.00 – spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

16. Przychodnia Centrum wraz z Centrum Onkologii i Ministerstwem Zdrowia organizują profilaktyczne badania kobiet od 30. do 59. roku życia. Zapisy do 01.12 w Urzędzie Miasta i Gm., Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Aptece Choma i u P. U. Krzymowskiej.

KOMUNIKAT

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła konsultacje społeczne dotyczące włączenia na listę rezerwową projektów zgłoszonych w ubiegłym roku do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Działania 6.1. Kultura. Między tymi projektami jest również nasz, zatytułowany:

KOMPLEKSOWA RENOWACJA ŚLUSARKI OKIENNEJ Z JEDNOCZESNYM DOCIEPLENIEM OKIEN BUDYNKU KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO PW. NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W KOSOWIE LACKIM.

Między 25 listopada a 2 grudnia 2015 r. można zgłaszać swoje uwagi dotyczące wskazanych inicjatyw.

Można to zrobić posługując się specjalnym blankietem przygotowanym przez MJWPU, który trzeba przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelkie dane potrzebne do przekazania swojej opinii dostępne są na stronie internetowej mazowia.eu w dziale KomunikatyKomunikat w sprawie ogłoszenia konsultacji społecznych i propozycji projektów kluczowych.

Oprócz poczty elektronicznej dostępna jest droga tradycyjna. List należy skierować na adres:

Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa.

W piśmie warto podkreślić potrzebę prowadzonych przez nas prac: odnowienie cennego zabytku sakralnego, zabezpieczenie cennych witraży, zaspokojenie potrzeb duchowych parafian i gości, stworzenie lepszych warunków do inicjatyw kulturalnych...