34. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2015 r.

1. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, a także Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy przy tej okazji Akcji Katolickiej i naszej Młodzieży za stałe zaangażowanie w życie parafii. Po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji P. Organisty i naszego Chóru parafialnego. Dziękujemy za całą posługę liturgiczną!

3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Są one przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

4. We środę (25.11) – we wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej – przypada święto patronalne kolejarzy. Zapraszamy wszystkie osoby, które pracowały lub pracują na kolei do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Patronki.

5. Następna niedziela jest 1. niedzielą Adwentu. Prosimy, by dzieci - wzorem ubiegłych lat - przygotowały lampiony (jak najpiękniejsze!), z którymi będą przychodzić na Roraty. Tego dnia będziemy gościć w parafii wywodzące się z Włoch Siostry Urszulanki.

6. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

7. Od następnej niedzieli będą dostępne świece na stół wigilijny – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja Caritas powiązana ze zbieraniem funduszy na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. Pan Organista będzie roznosił opłatki (od godz. 9.00) w następujących miejscowościach:

- poniedziałek – Nowy Ratyniec i Stary Ratyniec,

- wtorek          - Nowa Wieś i Grądy,

- środa             - Henrysin, Zawady i Olszew,

- czwartek       - Rytele-Wszołki i Jakubiki,

- piątek            - kolonie Kosów Lacki, Tosie i Krupy,

- sobota           - Sitne, ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa, Wiatraczna i przyległe.

9. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Zawady – 200 zł, Olszew – 140 zł, ul. Nowa – 345 zł, ul. Polna – 200 zł, ul. Młynarska, Zacisze i Hulidów – 440 zł.Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 450 zł. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe.