25. NIEDZIELA ZWYKŁA

20 września 2015 r.

1. We środę (23.09) - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu, na którym sprawowana jest w naszym kościele Najświętsza Ofiara.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w codziennych spotkaniach modlitewnych z okazji Tygodnia Wychowania.

3. Przypominamy, że uroczysty Chrzest św. dzieci w październiku będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 4 października o godz. 10.00.

4. Dziękujemy młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która wraz z księżmi katechetami wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.

5. Bardzo prosimy Państwa Sołtysów i Radnych parafialnych o zorganizowanie dorocznej jesiennej zbiórki na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Chcielibyśmy zakończyć ją do połowy października. Ofiary są dobrowolne. Jeśli ktoś mógłby złożyć dar np. w postaci zboża, będzie to również mile widziane.

6. Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez poszczególne miejscowości, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców Rytel-Wszołek, Jakubik, Krup i Toś.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej (XII cz.) – 2.300 zł. Trwają prace wstępne i z tego powodu powstają duże ilości pyłu – prosimy o wyrozumiałość, ponieważ fizycznie niemożliwe jest w tych warunkach stałe utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu przywiezione zostanie szkło. Będziemy na bieżąco informować o postępie prac.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Wiolecie Joannie Ziemskiej i Marcinowi Dawidowi Kudelskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. 2, 4 i 12 października ks. bp Tadeusz Pikus będzie wizytował naszą parafię. Szczegóły podamy w następną niedzielę. Prosimy o uporządkowanie krzyży i kapliczek przydrożnych, o zrobienie porządku na cmentarzu – na grobach rodzinnych oraz zapomnianych.

10. Dzisiaj w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbywa się impreza folklorystyczna Jesień w polu i zagrodzie. Od godz. 10.00 prezentowane są m.in.: kopanie ziemniaków (tłoka z udziałem widzów), obróbka lnu, szatkowanie kapusty... Wystąpią zespoły ludowe, a całość podsumuje ognisko i pieczenie ziemniaków. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

11. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza wszystkich nauczycieli jutro (21.09) o 19.00 na kolejne spotkanie formacyjne w Sokołowie Podlaskim – przy kościele św. Jana Bosko (w sali neokatechumenalnej).

12. Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach zaprasza adeptów muzyki na: kierunki podstawowe (kantor – 3 lata, organista – 5 lat) i kursy dodatkowe (fortepian, organy, śpiew). Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.muzyka-diecezjasiedlce.pl.

13. W dn. 3-4 października (sobota i niedziela) organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wilna. Koszt - 300 zł. Zapisy przyjmuje ks. Zbigniew Rycak (proboszcz ze Sterdyni). Tel.: 604-208-024.