12. NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2015 r.

1. Trwają Misje Święte w parafii. Niech nikogo nie zabraknie na codziennych duchowych ćwiczeniach! Skorzystajmy ze spowiedzi we środę i czwartek (10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00). Zachęćmy bliskich i sąsiadów do przyjęcia obficie rozdzielanych łask Bożych.

2. We środę (24.06) - liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W wtorek (23 czerwca) obchodzimyDzień Ojca. Polecajmy Ojcu niebieskiemu naszych ojców - żyjących i zmarłych.

4. W piątek (27.06) - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców zapraszamy – w ramach trwających Misji Świętych – na Msze św. dziękczynne już we środę: Szkoła Podstawowa o godz. 10.30, Gimnazjum i Zespół Szkół o godz. 12.00. W piątek nie będzie specjalnej Mszy św. na zakończenie roku, ale prosimy, by Młodzi dotarli do kościoła wraz ze swoimi rodzinami. Uwaga: Rodziców prosimy o podpisanie zgody na uczestnictwo dzieci w poniedziałek, wtorek i środę w zajęciach misyjnych (chodzi o formalna zgodę na wyjście ze szkoły do kościoła i o wskazanie formy odebrania dzieci z kościoła).

5. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Stary Ratyniec – 1.250 zł, Chruszczewka – 1.220 zł.  Naszych Radnych parafialnych i Sołtysów prosimy o podjęcie zbiórki tam, gdzie dotychczas nie była ona prowadzona.