11. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2015 r.

1. W najbliższy piątek o godz. 15.00 w katedrze drohiczyńskiej sześciu alumnów naszego Seminarium otrzyma święcenia diakonatu. Natomiast w sobotę w sanktuarium w Łazówku trzech diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy ich gorącą modlitwą!

2. 20 czerwca (najbliższa sobota) obchodzony jest w Polsce jako Dzień Uchodźcy.

3. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie w naszej parafii 10 czerwca 16. r. wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie oraz Dnia Podlasia. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i dorosłym – śpiewającym w czasie spotkania przy plebanii, młodzieży i ks. Marcinowi, animującemu tę część uroczystości. Wdzięczni jesteśmy sponsorom – Zakładom Mięsnym Zakrzewscy, Zakładom Mięsnym Świderscy oraz indywidualnym ofiarodawcom. Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej, paniom, które przygotowywały poczęstunek i obsłudze „technicznej”. Dziękujemy wreszcie ks. Karolowi, który całość organizował.

4. We wtorek (16.06) - w ramach nabożeństwa czerwcowego - Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

5. We środę po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

6. Otrzymaliśmy informację, że w czerwcu na Jasnej Górze będzie sprawowana Msza św. w int. Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Telaki – 4.180 zł, Krupy – 1.500 zł, Tosie – 2.390 zł, w kancelarii parafialnej złożono 3.200 zł.

8. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 rozpoczyna się w naszej parafii czas Misji Świętych. Potrwa on do niedzieli 28.06 i zakończy się uroczystą celebrą o godz. 12.00. W tym tygodniu będą odnawiane krzyże na placu przykościelnym. Jeden z nich – tzw. krzyż papieski – będzie użyty jako pamiątka misji. Bardzo prosimy, by zapoznać się z programem i odpowiednio ułożyć swoje codzienne zajęcia: niech nikogo nie zabraknie na proponowanych spotkaniach. Szczególną uwagę zwracamy na dni spowiedzi (środa i czwartek): sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany wyłącznie poza Mszą św.! Chodzi o to, byśmy się nie rozpraszali i mogli bez pośpiechu odbyć naprawdę dobrą spowiedź. Postaramy się, by posługiwało nam odpowiednio dużo kapłanów. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w przygotowanych specjalnie dla nich nabożeństwach. Msza św. sprawowana dla nich we środę będzie jednocześnie nabożeństwem kończącym kolejny rok nauki. W pozostałe dni zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy też o zgłoszenie w tym tygodniu obłożnie chorych, których odwiedzą Ojcowie Misjonarze. Niech najbliższy piątek będzie dniem postu w intencji dobrych owoców naszych duchowych ćwiczeń!

W związku z tym, że czas Misji Świętych jest zupełnie wyjątkowym duchowym przeżyciem, wszystkie konieczne sprawy w kancelarii parafialnej załatwmy do soboty włącznie. Kancelaria od 21 do 28 czerwca będzie nieczynna (z wyjątkiem konieczności omówienia spraw związanych z pogrzebem). W niedziele nie będziemy też czytać ogłoszeń. Będą one umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (www.parafiakosowlacki.pl).