8. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 maja 2015 r.

1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Kończy się okres wielkanocny.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Patronki naszej diecezji. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach o 15.00, a w Chruszczewce o 16.30.

3. Jutro też – w 21. r. śmierci pierwszego biskupa drohiczyńskiego, ks. Biskupa Władysława Jędruszuka – będziemy się modlić o świętość życia kapłanów. Tego dnia przypada również 1. rocznica ingresu do drohiczyńskiej katedry naszego Ordynariusza – Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w jego intencji.

4. We czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dobra okazja do modlitwy za kapłanów i o powołania.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 - rocznica I Komunii św. dzieci z klas III. W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornych dzieci przystąpią do sakramentu pokuty.

6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W Prostyni odpust.

7. Dzisiaj odbywają się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Weźmy w nich udział, poczuwając się do szczególnej odpowiedzialności za Ojczyznę.

8. We wtorek (26.05) przypada Dzień Matki. Matce Bożej polecimy swoje Mamy (żyjące i zmarłe) i wszystkie kobiety, które Bóg zechciał obdarzyć tym powołaniem.

9. We czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

10. W nocy z soboty na niedzielę wyjedzie pielgrzymka do Łagiewnik. Zbiórka o 23.15.

11. Dziękujemy uczestnikom wczorajszego adoracyjnego spotkania młodzieży z naszego dekanatu oraz z Węgrowa i Prostyni. Dziękujemy też za wsparcie firmie Świderscy.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza  na Wakacje z wartościami. Propozycje wypoczynku można znaleźć na stronie www.wakacjeksm.pl.

13. Ruch Światło-Życie, założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, organizuje dla dzieci i młodzieży letnie rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Na plakacie podane są terminy i miejsca. Ponawiamy zaproszenie.

14. Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki zaprasza w niedzielę 31.05.2015 r. o godz. 14.00 na stadion Kosowia na spotkanie integracyjne Jak to ongiś w Kosowie bywało. W programie m.in. XVI Regionalne Prezentacje Kultury Podlaskiej Młodzi Twórcy i Tradycje, wieczorek z muzyką ludową, atrakcje dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

15. W najbliższym czasie ruszą prace związane z renowacją okien w naszej świątyni. W porozumieniu z Radą Parafialną ustaliliśmy, że będziemy prosić Parafian o materialne wsparcie tego dzieła. Dla zapewnienia płynności finansowej musimy mieć dość dużą sumę na początku, by później uzyskać refundację. Składka od rodziny to 150 zł. Świadomi jesteśmy problemów, z jakimi boryka się wiele rodzin, tym bardziej więc prosimy, by osoby, które na to stać, złożyły odpowiednio większą ofiarę. Składki będą zbierać nasi Radni, a gdzie ich nie ma – prosimy o pomoc Sołtysów. Można też będzie złożyć wpłatę w kancelarii parafialnej. Liczymy bardzo na pomoc dawnych Parafian i Gości!