6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 maja 2015 r.

1. Dziękujemy alumnowi Pawłowi Gołębiewskiemu za dar Słowa Bożego. Życzymy Pawłowi dobrego przygotowania się do kapłaństwa i obiecujemy pamięć w modlitwie. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

2. We środę (13.05) - wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy wszystkich Parafian na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

3. We czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w sobotę natomiast święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

4. W sobotę (16.05) - po Mszy św. wieczornej (w ramach nabożeństwa majowego) - Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II.

5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Wniebowstąpienie Pańskie. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. 11, 12 i 13 maja przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje. Włączmy się w tę modlitwę Kościoła kontynuując obrzęd poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (15.00) – Trzciniec Mały; Trzciniec Duży; wtorek (15.00) – Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa; Dębe; środa (15.00) – Żochy; Nowa Wieś; czwartek (16.30) – Sitne, ul. Długa, Węgrowska i przyległe (18.00 – Msza św. w kościele); piątek (16.30) – ul. Nowa, Polna, Kolejowa i przyległe (18.00 – Msza św. w kościele); sobota (17.00) – ul. Kościelna, Nurska i przyległe (18.00 – Msza św. w kościele).

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w sali na plebanii odbędzie się krótkie robocze spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo proszę o przybycie wszystkich Radnych! Chodzi o sprawy związane z remontem okien w kościele.

8. Nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2016 rok. Zachęcamy do nabycia (5 zł/egz.). Jest to cegiełka na funkcjonowanie Seminarium.

9. 6 czerwca odbędzie się pielgrzymka autokarowa członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę, na III Ogólnopolski Dzień Modlitwy. Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisać się można do 20 maja u P. Marii Zalewskiej lub P. Dariusza Szymańczuka. Zapraszamy wszystkich chętnych.

10. Dzisiaj odbywają się wybory do prezydenckie. Uczestnictwo w nich – zgodnie z własnym sumieniem – jest prawem i obowiązkiem chrześcijanina.