4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem Powołania a świętość. Poruszeni pięknem. We środę, piątek i sobotę (29.04, 1. i 2.05) przypadają kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

2. We środę (29.04) obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Tego dnia przypada również święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W tym tygodniu: I piątek i I sobota miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną – weźmy udział w procesji eucharystycznej.

4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Litania śpiewana będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Sumie.

5. 1 maja – św. Józefa, Rzemieślnika. Modlimy się w intencji wszystkich pracujących.

6. 2 maja – przeniesiona z niedzieli uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach o 9.30 – z poświęceniem pól.

7. 2 maja przypadaŚwięto Flagi. Wywieśmy flagi narodowe przy naszych domach!

8. W niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, sprawowaną w intencji Ojczyzny, a także w intencji naszych Strażaków. Po nabożeństwie tradycyjne złożenie kwiatów pod pomnikami.

9. Rozpoczynamy poświęcenie pól: piątek (01.05 – od godz. 15.00) – Telaki; sobota (02.05 – od godz. 9.30) – Chruszczewka i Rytele Wszołki.

10. We środę - po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

11. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na maj:

- o rychłą beatyfikację Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca,

- o dobre i liczne powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz misyjnego,

- o umocnienie w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego dla kapłanów.

12. Jesteśmy zaproszeni do Łazówka na 2 maja na godz. 16.30 – na Święto Matki Bożej Pocieszenia. I sobota maja przeznaczona jest na obchód rocznicy koronacji cudownego obrazu. Przypominamy, że również tego dnia odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej w Łazówku czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca i innych Wspólnot Maryjnych. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do P. Marii Zalewskiej lub do P. Dariusza Szymańczuka do jutra włącznie.

13. 6 czerwca odbędzie się pielgrzymka autokarowa członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę, na III Ogólnopolski Dzień Modlitwy. Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisać się można do 20 maja u P. Marii Zalewskiej lub P. Dariusza Szymańczuka. Zapraszamy wszystkich chętnych.

14. Dziękujemy P. Reginie Uściłowskiej oraz Nowożeńcom – Państwu Karolinie Krasnodębskiej i Tomaszowi Obuchowiczowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.