3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 kwietnia 2015 r.

1. Od dzisiaj do soboty (19-25.04) trwa VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem przewodnim są słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1, 15). Zadbajmy szczególnie w tym tygodniu o codzienną lekturę Pisma św. – chociażby był to tylko maleńki jego fragment.

2. We czwartek (23.04) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W Skibniewie jest to uroczystość odpustowa. W sobotę (25.04) obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

3. Za tydzień – w niedzielę Dobrego Pasterza (26.04) – rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby Bożej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 – spotkanie z dziećmi z kl. III szkoły podstawowej oraz z ich rodzicami przed rocznicą I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa!

5. 2 maja (w sobotę) odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej w Łazówku diecezjalne czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca i innych Wspólnot Maryjnych. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do P. Marii Zalewskiej lub do P. Dariusza Szymańczuka do 27 kwietnia włącznie.

6. Nasze przygotowanie do Misji Świętych obejmuje obok wytrwałej modlitwy również przygotowanie zewnętrzne, polegające m.in. na odnowieniu krzyży i kapliczek przydrożnych. Prosimy, by tę inicjatywę podjąć indywidualnie lub w porozumieniu z Radnymi parafialnymi. Jeśli zdążymy do maja – przed nabożeństwami majowymi, to będzie bardzo dobrze, jeśli zaś nie, to zróbmy wszystko, by renowacja dokonała się najpóźniej do połowy czerwca. Krzyże umieszczone na placu kościelnym również zostaną naprawione i odnowione.