2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

czyli Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 r.

1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego łaska odpustu zupełnego związana jest z dobrą spowiedzią i przyjętą Komunią świętą. Wskazane jest również praktyczne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele charytatywne. Kolejnemu – 71. Tygodniowi Miłosierdzia – towarzyszy hasło: Caritas dla rodziny. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz. 15.00 – na specjalne nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 Radni Parafialni są zaproszeni na spotkanie na plebanii.

3. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Chrztu świętego. Najbliższy termin to druga niedziela maja, czyli 10 maja. Wybierając rodziców chrzestnych pamiętajmy, że powinny to być osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakrament bierzmowania, są ludźmi wierzącymi i żyją według zasad wiary katolickiej. Osoby spoza naszej parafii powinny dostarczyć odpowiednie zaświadczenie ze swojej parafii.

4. Strumienie Życia (Living Waters) to chrześcijański program towarzyszenia osobom w wyjściu z trudnych doświadczeń życiowych w przeszłości. Powstał on w 1980 r. w USA z inicjatywy Andrew Comiskey. Początkowo program stworzono z myślą o osobach zmagających się z tendencjami homoseksualnymi, z czasem jednak rozwinięto go i dostosowano do potrzeb wszystkich, których tożsamość mężczyzny i kobiety została zraniona. Podejmowane zagadnienia, to np.: fizyczny lub emocjonalny brak ojca lub matki, pasywność, aktywizm, perfekcjonizm, depresja i życie w duchu fatalizmu, uzależnienia seksualne... Grupy Strumieni Życia działają w ponad 20 krajach na pięciu kontynentach. Zainteresowani mogą skorzystać z zaproszenia na spotkanie z założycielem w Warszawie – w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia, które odbędzie się 19 kwietnia o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.