1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 5 kwietnia 2015 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławiony czas Świętego Triduum Paschalnego i za jego wypełnienie w niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość Wielkanocy Kościół świętuje przez osiem dni - aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez całą Oktawę. Dziękujemy Panu Kościelnemu za ogrom pracy włożonej w przygotowanie świątyni, Pani Henryce – jak zwykle – za przepiękne dekoracje kwiatowe. Dziękujemy całej służbie liturgicznej i uczestnikom procesji rezurekcyjnej – w szczególności zaś Druhom Strażakom i Harcerzom – za ich ofiarne czuwanie przy Grobie Pańskim, naszemu Chórowi parafialnemu wraz z Panem Organistą, wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa, którzy złożyli dar serca na potrzeby ubogich i na nasze prace w parafii. Bóg zapłać anonimowym darczyńcom! Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary.

2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli: w kościele o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, w Rytelach Wszołkach o 9.00 i w Chruszczewce o 11.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczonena potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. Módlmy się gorąco w intencji siedmiorga dzieci, które dzisiaj – w czasie Mszy św. o godz. 10.00 - otrzymują łaskę Chrztu świętego.Następny termin to druga niedziela maja (10.05). Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

4. Następna niedziela jest 2. Niedzielą Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy przygotować się do niej przez udział w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek i będzie trwała do soboty włącznie (w dni świąteczne po Mszy św. o godz. 10.00, natomiast w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia - spotkamy się za tydzień w kościele na wspólnej modlitwie o godz. 15.00!

5. Przyszła niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczonena cele charytatywne podejmowane przez Caritas.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 Radni Parafialni są zaproszeni na spotkanie na plebanii.

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na kwiecień:

- o zażegnanie konfliktów między państwami, szczególnie na Ukrainie,

- o przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła i Ewangelii,

- o błogosławieństwo Boże dla rodzin oczekujących potomstwa.

8. Rada Parafialna przekazuje tą drogą najlepsze świąteczne życzenia – z serdeczną modlitewną pamięcią – Kapłanom i Wiernym naszej Parafii oraz wszystkim Gościom.

9. Księża pragną podziękować za przekazane nam w różny sposób wielkanocne życzenia i dar modlitwy. Wam wszystkim, ukochani Siostry i Bracia, wypraszamy u Zmartwychwstałego Pana łaskę umocnienia w wierze i miłości płynącej z tajemnicy Paschalnej. Bądźcie zawsze pewni tego, co Kościół głosi o dobrym Ojcu w niebie, troszczącym się o swoje dzieci, o Synu Bożym, który uczynił nas swoimi przyjaciółmi i za nas oddał swoje życie na Krzyżu, o Duchu Świętym – Pocieszycielu i Obrońcy. Wyzbądźcie się lęku! Pozwólcie, by prowadził Was i kształtował Jezus Miłosierny! Nie lękajcie się – Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!