4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 marca 2015 r.

1. We środę i czwartek przeżywać będziemy nasze rekolekcje wielkopostne. Jest to kolejna okazja do szczerej refleksji nad własnym życiem i postępowaniem oraz do prawdziwego i pełnego nawrócenia. Słowo Boże głosi ks. Mariusz Szymanik. Taca z drugiego, czyli ostatniego dnia będzie przeznaczona do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

W tym roku wyjątkowo nie organizujemy oddzielnych rekolekcji szkolnych, zapraszamy natomiast dzieci i młodzież do gorliwego włączenia się w rekolekcje parafialne (we środę na dowolnie wybranej Mszy św., a we czwartek na Mszy św. o godz. 12.00).

Zapraszamy na spotkania dla wspólnot maryjnych i Kółek Różańcowych we środę o 12.00 oraz dla osób starszych i chorych we czwartek o 12.00, a także na naukę stanową dla małżonków i rodziców (we środę po Mszy św. wieczornej).

Spowiedź w oba dni rekolekcyjne rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. Skorzystajmy z okazji do oczyszczenia duszy, gdy będzie więcej księży. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem i bliźnimi na ostatni moment przed Świętami! Niech nikogo nie zabraknie w tych dniach na słuchaniu Słowa Bożego! Przypominamy, że odprawienie rekolekcji jest jedną z okazji do zyskania odpustu zupełnego.

2. We czwartek (19.03) obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, a także wielkiego Patrona mężczyzn. Powierzajmy Jego wstawiennictwu nasze rekolekcje i prośmy o szczególną opiekę nad mężczyznami.

3. Jutro (16.03) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na adorację w duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II.

4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkanie w kościele w najbliższy piątek o godz. 15.30.

5. W sobotę (21.03) przypada 2. r. śmierci naszego długoletniego proboszcza – Ks. Prał. Stanisława Kurka. Zapraszamy z tej racji w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00, sprawowaną w Jego intencji.

6. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zgłosić można w kancelarii lub w zakrystii. Termin wizyty kapłańskiej to poniedziałek 23 marca. W przyszłą niedzielę podamy dokładny porządek odwiedzin.

7. Przypominamy, że rozprowadzane są przygotowane przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiara - 5 zł. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w diecezji i w parafii.

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK ze Starej Maliszewy (zel. Jadwiga Gąsior) – 100 zł, KRK z Nowej Maliszewy – 150 zł, KR z Kosowa Lackiego (zel. Elżbieta Krasnodębska) – 200 zł, KR im. Maryi Niepokalanej – 100 zł, KR z ul. Kolejowej (zel. Marianna Żurawska) – 100 zł, KRK z Łomnej – 100 zł, ofiara indywidualna – 10 zł.