3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 marca 2015 r.

1. Dzisiaj – w Dniu Kobiet – polecamy łaskawości Bożej i opiece Matki Najśw. wszystkie niewiasty i prosimy, by zawsze mogły cieszyć się szacunkiem i miłością swoich bliskich.

2. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie ona w dni powszednie połączona ze Mszą św. wieczorną, a w niedzielę z Sumą. Codziennie dołączymy do wyznaczonych modlitw specjalne krótkie rozważanie. Będziemy prosić o wstawiennictwo Oblubieńca NMP w intencjach małżeństw i rodzin.

3. W przyszłym tygodniu – we środę i czwartek (18-19.03) – będziemy przeżywać czas rekolekcji wielkopostnych. Jest to okazja do refleksji nad własnym życiem oraz do prawdziwego i szczerego nawrócenia. Na tablicy ogłoszeń podajemy wstępny program, by każdy Parafianin mógł odpowiednio zaplanować swój udział w tych duchowych ćwiczeniach.

4. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. po nabożeństwie), Gorzkie żale - w każdą środę o 16.40 i w każdą niedzielę po Sumie. Gorliwe i pełne uczestnictwo w tych nabożeństwach umożliwia nam uzyskanie odpustu zupełnego. Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. 13 marca przypada 2. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Módlmy się, by mógł on – dzięki pomocy Ducha Świętego – jak najlepiej służyć Kościołowi.

6. Od dzisiaj rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne. Ofiara to 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest, jak zawsze, na dzieła miłosierdzia Caritas.

7. Dzieciom i młodzieży przypominamy o skarbonkach wielkopostnych, gdzie składamy swój dar, przeznaczony w tym roku przez Caritas na leczenie dzieci i osób starszych. Zebrane ofiary przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę.

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Albinowa i ul. Leśnej (zel. Stefania Pogorzelska) – 200 zł, KRK z Zawad – 160 zł, KRK z  ul. Pańskiej (zel. Halina Puchała) – 100 zł.

9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkanie w kościele w najbliższą środę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

10. Wśród propozycji rekolekcji dla młodzieży polecamy rekolekcje organizowane w dn. 27-29 marca u SS. Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, pod hasłem Oddaj życie w dobre ręce. Zachęcamy do skorzystania z okazji do duchowej odnowy.

11. Z radością informujemy, żena etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej uczniowie naszego Liceum zajęli miejsca w pierwszej „10”, a cieszy nas najbardziej to, że Dorota Drężek wygrała rywalizację i będzie uczestniczyć w finale ogólnopolskim. Gratulujemy uczniom oraz katechecie – ks. Karolowi, który ich przygotowywał.

12. Witamy wśród nas ks. Marcina Kuśmirka, który przez pewien czas będzie przebywał w Kosowie Lackim jako rezydent. Polecamy jego osobę i posługę modlitwie Parafian.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

Kosów Lacki, 18 - 19 marca 2015 roku

Środa (18 marca)

9.00 - Spowiedź