NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

11 stycznia 2015 r.

1. Wspominając dzisiaj Chrzest Pański dziękujmy Panu Bogu za potrójny dar - wiary, nadziei i miłości, który został złożony w naszych duszach w chwili przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego. Zróbmy rachunek sumienia z wierności obietnicom chrzcielnym.

2. W piątek (16.01) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka podejmuje adorację w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie.

3. Porządek kolędy na najbliższe dni:

- poniedziałek: od. 9.00 – Dębe; od 15.00 – ul. Mostowa, Małkińska i Piaskowa; ul. Leśna;

- wtorek: od 15.00 – ul. Radosna i Słoneczna; ul. Armii Krajowej i Szkolna;

- środa: od 9.00 – Zaleś; od 15.00 – ul. Kościelna; ul. Towarowa i Energetyczna;

- czwartek: od 15.00 – ul. Kolejowa (2 ks.);

- piątek: od 15.00 – ul. Spokojna, Wiejska i Parkowa; ul. Sadowa; ul. Wolności i przyległe.

Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie było w domu w czasie kolędy i chcą jeszcze zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Pragniemy także dotrzeć w najbliższych dniach z błogosławieństwem do naszych zakładów pracy.

4. Zapraszamy wszystkich Sołtysów z naszej parafii na spotkanie opłatkowe z Księdzem Biskupem, które odbędzie się w Sokołowie Podl. w Domu Miłosierdzia Caritas w piątek (16.01). Zbiorą się tam sołtysi z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Początek spotkania o godz. 10.00.

5. Ks. Piotr Arbaszewski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin – zaprasza na wykłady nt. duchowości małżeńskiej, które poprowadzi prof. Mieczysław Guzewicz z Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski. Odbędą się one w najbliższą sobotę (17.01) w Sokołowie Podl. w gmachu LO przy ul. Sadowej.

6. W najbliższym czasie będą dostarczone do parafii dary żywnościowe. Informujemy, że zmieniają się w istotny sposób warunki ich przyznawania: parafia nie będzie mogła dowolnie nimi dysponować, ponieważ decydujące będzie zaświadczenie z właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prosimy więc, by wszyscy potrzebujący, którzy jeszcze nie są zapisani w GOPS-ie, zgłosili się do tej placówki. Z tego grona w przyszłości będą wytypowane osoby objęte programem pomocowym. Innym osobom, będącym w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej, będziemy starali się pomóc w ramach skromnych środków zbieranych na cele charytatywne.

7. Przypominamy, że dzisiaj o 15.00 w sali M-GOK w Kosowie Lackim młodzież naszego gimnazjum zaprezentuje jasełka. Serdecznie zapraszamy!

K   O   L   Ę   D   A

12 – 16 stycznia 2015 r.