ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, DIAKONA I MĘCZENNIKA

26 grudnia 2014 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Dzisiaj – na podstawie specjalnej dyspensy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W niedzielę (28.12)przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Od soboty rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Prosimy o potraktowanie tego spotkania z kapłanem w sposób ściśle religijny. Będzie czas na wspólną modlitwę, pobłogosławienie domu i mieszkańców, na krótką rozmowę o życiu religijnym rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się: krzyż i dwie zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Ofiary, które składamy przy okazji kolędy, są z zasady przeznaczone na potrzeby parafii, nie są więc formą jakiegoś indywidualnego wynagradzania odwiedzającego nas księdza. Każda rodzina otrzyma – jak co roku – specjalnie przygotowany w ramach diecezji folder kolędowy. Dołączymy do tego nasz parafialny folder, który zawiera m.in. modlitwy w intencji zbliżających się misji świętych. Prosimy o przysłanie po księży pojazdów. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (początek o godz. 9.00):

Sobota (27.12)              - Kolonie Telaki (2 księży), Tosie (1 ksiądz), Krupy (1 ksiądz);

Poniedziałek (29.12)    - Telaki - wieś (3 księży), Łomna (1 ksiądz).

5. Spotkania opłatkowe:

- Rycerstwa Niepokalanej, Chóru Parafialnego, Caritas, Akcji Katolickiej i działającej

przy parafii Młodzieży – w poniedziałek (29.12) po Mszy św. wieczornej;

- Rady Parafialnej – we czwartek (01.01) po Mszy św. o 10.00. Serdecznie zapraszamy!

6. Wszystkim Gościom, którzy będą już wracać po Świętach do swoich domów, życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży!