4. NIEDZIELA ADWENTU

21 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj – na Mszy św. o 12.00 – przyniesione zostanie do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które już po raz dwudziesty czwarty ma się stać symbolem nadziei i pokoju między narodami i poszczególnymi ludźmi. Od tego płomienia można będzie zapalić świecę, która stanie na stole wigilijnym. Zapraszamy!

2. We środę (24.12) - Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane tylko rano (6.45 – Roraty i 7.30). Będzie wtedy ostatnia możliwość spowiedzi przedświątecznej (nie będziemy spowiadać w czasie Pasterki!). Wieczerza wigilijna ma ściśle religijny charakter. Powstrzymajmy się – jak nakazuje nasza piękna tradycja – od pokarmów mięsnych i alkoholu. Uczyńmy wszystko, by dzielenie się opłatkiem wyrażało prawdziwą rodzinną miłość oraz pragnienie jedności i zgody ze wszystkimi.

3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Mszą św. o północy, czyli Pasterką. Od godz. 23.30 przez wspólną modlitwę i śpiew kolęd będziemy przygotowywać się na radosne przyjście Zbawiciela. W ciągu dnia Msze św. będą sprawowane o 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem kolejnych dni, czyli przez Oktawę – aż do 1 stycznia włącznie.

4. W piątek (26.12)- drugi dzień Bożego Narodzenia. Otrzymujemy na ten dzień dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. – niedzielny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Zapraszamy do nabycia ostatnich świec Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech będą one znakiem naszej miłości wobec potrzebujących.

6. Zapraszamy do lektury świątecznego, podwójnego numeru tygodnika katolickiego Niedziela. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów, dzięki którym możemy m.in. odbyć duchową pielgrzymkę do Betlejem i zapoznać się z tradycjami świętowania Bożego Narodzenia w różnych krajach świata. Do czasopisma dołączony jest film na płycie DVD o Marii Okońskiej, która zaangażowana była w urzeczywistnianie wielkiego programu społecznego Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego. Cena egzemplarza – 10 zł.

7. Bóg zapłać naszym Parafianom, którzy ofiarowali choinki do świątecznej dekoracji kościoła: PP. Łukasiakom z ul. Kolejowej, P. Wyszomierskiej z ul. Towarowej, PP. Poziarskim z ul. Młynarskiej, PP. Grabowskim i P. Pisarkowej z ul. Nowej, PP. Kopaniom z Toś oraz PP. Wiśniewskim za użyczenie podnośnika.

8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży proponuje dzieciom i młodzieży (10-16 lat)skorzystanie w czasie ferii zimowych z obozów dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jednym z warunków jest ubezpieczenie jednego z rodziców w KRUS-ie. Podstawowe informacje dostępne są na plakacie na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej www.ksm-drohiczyn.pl.