3. NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyte rekolekcje parafialne. Szczególna wdzięczność należy się kaznodziei – o. Jarosławowi Banasiukowi – za dar Słowa Bożego. Dziękujemy wszystkim spowiednikom. Bóg zapłać za wszelką dyskretną pomoc w przeżywaniu tych świętych dni: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Paniom przygotowującym na plebanii posiłki i dbającym o porządek. Obyśmy mogli cieszyć się dobrymi owocami naszych postanowień! Osoby, które z ważnych powodów nie mogły skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji, niech jeszcze w Adwencie postarają się przyjąć sakrament Bożego Miłosierdzia, by wszyscy byli przygotowani duchowo na godne przeżycie Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. kobiety w stanie błogosławionym – matki oczekujące narodzin swoich dzieci – otrzymają specjalne błogosławieństwo.

3. Akcja Katolicka zaprasza we wtorek (16.12) po Mszy św. wieczornej na adorację w jedności ze św. Janem Pawłem II.

4. We środę, piątek i sobotę (17, 19 i 20.12) - kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamięcią przed Bogiem otoczmy własne rodziny oraz młodych małżonków.

5. Najbliższy termin chrztu dzieci: I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 10.00. Następny termin – 11 stycznia 2015 r., czyli w niedzielę Chrztu Pańskiego. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 17.40).

6. Dzisiaj jeszcze przyjmujemy zgłoszenia chorych do adwentowej spowiedzi i Komunii świętej. Osoby chore w Kosowie Lackim odwiedzimy już dzisiaj – od godz. 14.00, a na wsi – w poniedziałek od godz. 9.00 (od strony Olszewa w kierunku Telak i dalej – aż po Rytele Wszołki). Na stole przykrytym białym obrusem stawiamy: krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą, a w wypadku udzielania sakramentu chorych także trochę soli, kawałeczek chleba i waciki (do oczyszczenia palców z oleju chorych). Rodzina powinna – w miarę możliwości – uczestniczyć w obrzędach.

7. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny (są jeszcze świece po 10 i po 5 zł).