33. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 listopada 2014 r.

 

1. Najbliższa niedziela (23.11) jest ostatnią w roku kościelnym. Będziemy przeżywać ją jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, a także Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

2. We wtorek (18.11) przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która oddała życie w obronie czystości. Jest ona szczególną patronką młodzieży. Niech będzie również zachętą do godnego przeżycia narzeczeństwa i dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

 

3. W sobotę (22.11) wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki i chórów kościelnych. Będziemy modlić się w int. P. Organisty i naszych Chórzystów o łaskę zdrowia i dobrego wykorzystania daru głosu na Bożą chwałę i nasz pożytek. Zapraszamy kandydatów do chóru!

 

4. W grudniu będą dwa terminy chrztu dzieci: niedziela – 07.12, oraz I dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25.12. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu. Niech rodzice zadbają o to, by dzieci nie pozostawały zbyt długo bez Chrztu świętego!

 

5. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach (codziennie od godz. 9.00):

- poniedziałek - Trzciniec Mały i Trzciniec Duży,

- wtorek          - Telaki – kolonie,

- środa             - Telaki – wieś,

- czwartek       - Łomna i Zaleś,

- piątek            - Stary Ratyniec i Nowy Ratyniec,

- sobota           - Nowa Wieś i Grądy.

 

6. Ofiara na nasze Wyższe Seminarium Duchowne - w ramach zbiórki jesiennej: Olszew – 180 zł. Bóg zapłać!

 

7. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Każdy człowiek wierzący powinien potraktować udział w nich jako świadectwo swojej współodpowiedzialności za lokalną społeczność.

 

8. Dzisiaj też po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci z terenu naszej gminy. Chodzi o uzupełnienie kwoty, która została pozyskana w czasie niedawnego balu charytatywnego. Bóg zapłać za wsparcie!