32. NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

9 listopada 2014 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj w liturgii święto rocznicy poświęcenia Bazyliki LaterańskiejMatki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. W naszych osobistych modlitwach niech nie zabraknie prośby za Ojca Świętego i w intencji jego posługiwania w Kościele.

 

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie! Dziękujemy dk. Łukaszowi Wojewódzkiemu, parafianinowi z Łazówka, za głoszone Słowo Boże. Życzymy radości płynącej z łaski powołania i dobrego przygotowania się do święceń.

 

3. Druga niedziela listopada jest VI Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy św. do puszek złożymy ofiary na rzecz uciemiężonej wspólnoty chrześcijan w Syrii, która doświadcza męczeństwa za wiarę w Chrystusa.

 

4. We wtorek obchodzimy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za bezcenny dar, jakim jest wolność. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w jej obronie i dla jej wyzwolenia, a także za tych, którzy w naszych czasach podejmują za nią odpowiedzialność. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00. Później - tradycyjny przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikami, a zakończeniem obchodów będzie okolicznościowa akademia w sali widowiskowej M-GOK, przygotowana przez kosowskie Gimnazjum. Wywieśmy flagi narodowe!

 

5. W przyszłą niedzielę (16.11) po Sumie Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

 

6. Pan Organista rozpoczyna w tym tygodniuroznoszenie opłatków (codziennie od 9.00, we wtorek – ze względu na uroczystość 11 listopada – od 11.30):

- poniedziałek - Guty,

- wtorek          - Dębe,

- środa             - Stara i Nowa Maliszewa,

- czwartek       - Żochy,          

- piątek            - Chruszczewka,

- sobota           - Albinów i kolonie Tosie.

Termin może ulec zmianie (np. z racji pogrzebu). Zainteresowani zostaną powiadomieni.

 

7. Organizatorzy balu charytatywnego, którego celem była pomoc w zebraniu środków na turnus rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy, tą drogąskładają serdeczne podziękowanie wszystkim Uczestnikom i Ofiarodawcom za okazaną dobroć. W związku z tym, że koszty turnusu są wyższe niż uzyskany dochód, w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się dodatkowa zbiórka do puszek na ten cel. Liczymy na wsparcie!