28. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 października 2014 r.

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwo adoracyjne, zwane czterdziestogodzinnym. Przewodniczy mu ks. Krzysztof Kisielewicz. W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi są o godz. 9.00, 11.00 i 17.00; wtedy też będzie okazja do spowiedzi. Początek adoracji o 7.30 rano. Czuwajmy przy Chrystusie Eucharystycznym! Program dni skupienia jest na tablicy ogłoszeń. We wtorek złożymy na tacę nasze ofiary jako podziękowanie Księdzu Krzysztofowi. Okażmy, jak to zwykle czynimy, swoją hojność.

2. Dzisiaj jest Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem:Jan Paweł II – Świętymi bądźcie! Dziękując za wstawiennictwo Ojca Świętego po Mszy św. złożymy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za każdy dar! Zapraszamy we czwartek (16.10)do wspólnej modlitwy dziękczynnej w 36. r. wyboru Jana Pawła II. Po różańcu przewidziany jest krótki program refleksyjno-modlitewny.

3. Jutro (13.10) będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 17.00, a po niej procesja różańcowa. Zabierzmy ze sobą lampiony!

4. We wtorek (14.10) - Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego za naszych nauczycieli, wychowawców i katechetów.

5. W sobotę (18.10) - w liturgiczne święto św. Łukasza - modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą Służbę Zdrowia.

6. W następną niedzielę (19.10) rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misyjne Kościoła. Wtedy również rozpoczniemy przygotowanie do misji świętych, które zaplanowane są na 20-28.06.2015 roku. Przyjadą Ojcowie Redemptoryści, by głosić Słowo Boże i spotkać się z grupami parafialnymi.

7. Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nie zapomnijmy zatroszczyć się o groby zaniedbane. Pamiętajmy o wrzucaniu śmieci do kontenerów. Prosimy o dekorowanie grobów naturalnymi kwiatami i o umiar w ilości zapalanych zniczy.

8. W kancelarii parafialnej można składać kartki wypominkowe. W intencji naszych zmarłych będą sprawowane Msze św. w dniu Wszystkich Świętych, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (wieczorem); ponadto czytamy imiona zmarłych przez cały listopad, łącząc to z modlitwą różańcową.

9. W ramach corocznej akcji Caritas rozprowadzamy znicze nagrobne (po 5 zł). Dochód, jak zawsze, przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.

10. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne - w ramach zbiórki jesiennej: Trzciniec Mały – 300 zł, Henrysin – 60 zł, Stary Ratyniec – 280 zł, Guty – 400 zł, Tosie – 335 zł, Telaki – 834 zł, Nowa Wieś – 300 zł. Ofiara na kwiaty: Trzciniec Duży – 250 zł. Bóg zapłać!

11. Przyozdobienie świątyni na czas nabożeństwa adoracyjnego zawdzięczmy ofiarom złożonym przez Mieszkańców Żoch, Trzcińca Małego i Trzcińca Dużego (razem: 815 zł). Pamiętamy o tym, że przez cały czas trwania nabożeństw fatimskich o dekorację kwiatową figurki Matki Bożej dbało Rycerstwo Niepokalanej. Bóg zapłać!

12. 15 października o godz. 18.15 w TV TRWAM i Radiu Maryja – w programie Rozmowy niedokończone – wystąpią mieszkańcy gminy Kosów Lacki. Zapraszamy do oglądania i słuchania audycji.

13. Przypominamy, że do środy w sklepach: GAMA, GROSZEK, POLO MARKET można jeszcze składać dary (żywność i środki czystości) na pomoc dla Ukrainy. Akcję tę – wspierającą działania Caritas – organizują Urząd M. i Gm. Kosów Lacki oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim.