26. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 września 2014 r.

 

1. Jutro (29.09) - święto św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała. W swoich modlitwach powierzajmy się opiece tych wielkich Patronów Kościoła.

 

2. We środę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwo będzie sprawowane codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedziele natomiast - po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w szczególny zaś sposób dzieci i młodzież! Jeśli niemożliwe będzie dotarcie do kościoła, odmawiajmy różaniec we wspólnocie rodzinnej.

                                                     

3. We czwartek (02.10) czcimy św. Aniołów Stróżów, a w sobotę (04.10) wspominamy św. Franciszka z Asyżu.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I niedzielę października – po Mszy św. o 10.00 – adoracja i procesja eucharystyczna.

 

5. W następną niedzielę (05.10) na Mszy św. o 10.00 - uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po nabożeństwie różańcowym, czyli ok. godz. 18.00. Apelujemy do obecnych i przyszłych rodziców, by wybierali dla swych dzieci imiona i Patronów spośród Świętych i Błogosławionych Kościoła (przynajmniej jako drugie). Kandydatami na rodziców chrzestnych mogą być osoby ochrzczone i bierzmowane, mające przynajmniej 16 lat, prowadzące godne, chrześcijańskie życie, przystępujące regularnie do sakramentów świętych. Przebywanie niektórych osób przez długi czas poza parafią sprawia, że nie mamy podstaw do wystawiania im zaświadczeń, skoro nie mamy żadnej wiedzy, czy ktoś jest faktycznie wierzącym i praktykującym katolikiem (potwierdzenie faktu chrztu czy bierzmowania to za mało, by kogoś dopuścić do zadań rodzica chrzestnego).

 

6. We czwartek po nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej. Zapraszamy nowych kandydatów do pracy w stowarzyszeniu.

 

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na październik:

- o zażegnanie konfliktów wojennych na świecie, a szczególnie na Ukrainie,

- o wspieranie dzieł misyjnych modlitwą i ofiarą,

- o umiłowanie modlitwy różańcowej przez diecezjan.

 

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Moczydłowskiej i Kamilowi Pawłowi Kietlińskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

9. Zgodnie z apelem ks. Biskupa o solidarność z Archidiecezją Lwowską na Ukrainie, będziemy w październiku zbierać dary na pomoc humanitarną. W przyszłą niedzielę wskażemy dokładniej, gdzie te dary można będzie składać. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona w całości na dzieła charytatywne diecezjalnej Caritas.

 

10. W sobotę (04.10) odbędzie się w Drohiczynie Diecezjalne Spotkanie Pielgrzymkowe, będące swoistym podsumowaniem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej  na Jasną Górę. Początek spotkania o 10.00 (Msza św. w katedrze), zakończenie ok. godz. 13.00.

 

11.Od 1 października Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.

 

12. Zapraszamy dzisiaj o 16.00 do M-GOK na wernisaż wystawy Adama Borowego.