25. NIEDZIELA ZWYKŁA

21 września 2014 r.

 

1. Kosowska Ochotnicza Straż Pożarna w tym roku obchodzi swoje 120. urodziny. Modlimy się dzisiaj w jej intencji na Mszy św. o 12.00. Niech św. Florian wyprasza Druhnom i Druhom Strażakom wszelkie łaski! Życzymy skuteczności w podejmowanych akcjach.

 

2. We wtorek (23.09) - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu, na którym sprawowana jest w naszym kościele Najświętsza Ofiara.

 

3. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w codziennych spotkaniach modlitewnych z okazji Tygodnia Wychowania.

 

4. We środę (24.09) po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

 

5. Przypominamy, że Chrzest św. dzieci w październiku będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 5 października o godz. 10.00.

 

6. Jeszcze raz prosimy Państwa Sołtysów i Radnych parafialnych o zorganizowanie dorocznej jesiennej zbiórki na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Chcielibyśmy zakończyć ją do połowy października. Ofiary są dobrowolne i jeśli ktoś z jakichś racji nie może, czy nie chce takiej ofiary złożyć, niech bez zbędnych komentarzy powie o tym zbierającym. Uszanujmy osoby, które się tego zadania podjęły!

 

7. Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez poszczególne wsie lub dzielnice Kosowa Lackiego, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców Trzcińca Małego, Trzcińca Dużego i Żoch.

 

8. Pielgrzymów ze wspólnot maryjnych udających się w sobotę do Miedznej informujemy, że wyjazd jest o godz. 15.00 sprzed kościoła.

 

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Magdalenie Kruk i Grzegorzowi Domańskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

10. Dzisiaj w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbywa się impreza folklorystyczna Jesień w domu i w zagrodzie. Od godz. 10.00 prezentowane są m.in.: kopanie ziemniaków (tłoka z udziałem widzów), obróbka lnu, szatkowanie kapusty. Pokazom towarzyszą występy zespołów ludowych, a całość podsumuje ognisko i pieczenie ziemniaków. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

11. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza wszystkich nauczycieli jutro o godz. 19.00 na kolejne spotkanie formacyjne w Sokołowie Podlaskim – przy kościele św. Jana Bosko (w sali neokatechumenalnej).

 

12. W ramach obchodów 400. rocznicy śmierci El Greco i 50. rocznicy odnalezienia w Kosowie Lackim obrazu Ekstaza św. Franciszka w przyszłą niedzielę o 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się wernisaż wystawy Adama Borowego, zatytułowanej: Malarstwo. Zapraszamy!

 

13. M-GOK proponuje dzieciom i młodzieży: zajęcia w ramach Akademii Młodego Chemika, zaprasza do szkółki szachowej, do nauki gry na gitarze i na warsztaty wokalne. Szczegółowe informacje i zapisy w Ośrodku Kultury.