18. NIEDZIELA ZWYKŁA

3 sierpnia 2014 r.

1. We środę (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Msze jak w dni powszednie. Odpust w Skibniewie.

2. We czwartek – I czwartek miesiąca. Zapraszamy już o 17.00 na Godzinę świętą (jest to okazja do adoracji Jezusa Eucharystycznego), a następnie na Mszę świętą.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sali parafialnej w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40).

4. Pamiętajmy o naszych pielgrzymach zmierzających na Jasną Górę. Prośmy Matkę Najświętszą, by mogli szczęśliwie dojść do celu i wrócić do rodzinnych domów.

5. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za przyjęcie, jakie zgotowali pielgrzymom z archidiecezji białostockiej. Jak zwykle pomoc okazało wielu ofiarodawców indywidualnych. Zauważamy hojność naszej kosowskiej mleczarni i za nią dziękujemy. Dziękujemy Paniom, które na plebanii przygotowywały posiłek, a także wszystkim posługującym. Dziękujemy za przygotowanie przy kościele stolików dla rozdzielania żywności. Dziękujemy Parafianom z Chruszczewki za przyjęcie pielgrzymów na popołudniowy postój. Bóg zapłać za wszystko!

6. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Annie Grądzkiej i Przemysławowi Rosikowi oraz Katarzynie Michałowskiej i Mariuszowi Gałaguzowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

7. Pamiętajmy, by w najbliższym czasie podjąć coroczną inicjatywę tzw. zbiórki jesiennej na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

8. Zadbajmy już teraz o przygotowanie wieńców dożynkowych. Każda miejscowość i każda dzielnica Kosowa Lackiego niech w ten sposób wyrazi swoje dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów. Nasze dożynki parafialne i gminne wstępnie przewidujemy na niedzielę 7 września o godz. 10.00.

9. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza 10 sierpnia na imprezę folklorystyczną pn. XIV Podlaskie Święto Chleba. Po Mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej na terenie Muzeum odbędzie się parada zabytkowych ciągników, obrzęd święcenia zwierząt, podlaskie pokazy żniwne i dożynkowe, młócenie zboża młocarnią napędzaną lokomobilą parową, konkurs na wykonanie równianki. Ponadto prezentowany będzie tradycyjny wypiek chleba. Będą folklorystyczne zespoły i kapele ludowe, a na koniec  wystąpi specjalny gość – Budka Suflera. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl.